NYHETSARKIVET
24 sep 2007 14:42
3 inleder ny satsning på kontantkortskunder
3 inleder i dag en nysatsning på kontantkortsmarknaden. Det sker genom lanseringen av en ny prisplan för kontantkortet 3Kontant.

I det nya 3Kontant ringer kunden för 0,69 kr per minut till andra nät medan man både ringer och sms/mms:ar fritt inom det egna nätet. Dessutom ingår tjänsten MSN Messenger vid varje påfyllning. Laddar man sitt kontantkort med någon av de nya, riktigt stora valörerna på 300 kr respektive 500 kr så ingår även tjänsterna Hotmail, Skype och 3Musik i 30 dagar.

Enligt 3:s egen information är kontantkortet nu det billigaste för de kunder som ringer riktigt mycket.

När 30 dagar gått sedan senaste tankning av kontantkortet kostar det 1,99 kr per minut att ringa till alla nät och skicka sms/mms.
Telekomnyheterna i Sverige AB
Domgärdesvägen 1
134 69 Ingarö
info@telekomnyheterna.se
www.telekomnyheterna.se
Orgnr: 559344-5108